Lipnické noční prohlídky aneb, když Hašek prováděl.

Divadelně zpracované noční prohlídky, přímo“ušité“ pro hrad Lipnice nad Sázavou. Chronologicky nás zavádí do historie tohoto místa, bohatého na dějinné události. 
"Lipnické noční prohlídky aneb, když Hašek prováděl” je název naší nové večerní procházky po lipnickém hradě, kam jsme si pro její větší rozsah přizvali hosty, abychom zvládli jeho herecké obsazení. Opět se setkáme s majiteli hradu a panství, ale hlavně s Jaroslavem Haškem, který se ujal role průvodce, výrazem a způsobem sobě vlastním vypráví dějiny místa, kde dopsal své nejzásadnější dílo. Tušíte správně. Noční prohlídku navštíví sám Josef Švejk. Můžete spatřit i Rajmunda z Lichtemburka, Kateřinu z Landštejna, Trčky z Lípy, vojáky války třicetileté, lipnické pověsti - třeba tu o “Černém muži”, ale také budete svědky události, která se odehrála 25. února 1634 na chebském hradě a s Lipnicí má nemalou souvislost. Můžete si také ověřit své historické znalosti, které budou, pro nejlepšího z vás, oceněny originální a jedinečnou medailí za zásluhy.
Přijďte, jste srdečně zváni. Užijte si 90 minut plných divadla, šermu, tance, hudby v neopakovatelné atmosféře tajmného místa, kterým se lipnický hrad jistě pyšní.

Prohlídky probíhají vždy od 20:00 a 22:30

Počet návštěvníků je omezen z důvodu bezpečnosti na cca. 40 osob na prohlídku.

Proto je nutná rezervace a to na tel: 606 480 708 nebo email: zdenek@sigri.cz

čas: 90 minut

počet účinkujících: 8

Fotogalerie a Plakát